fbpx

Cüzdan Mı Kartlık Mı Kullanmayı Tercih Etmelisiniz?

Kartlık & Cüzdan

Yeni bir şey alacağınızda ihtiyaçlarınızı gözden geçirip en işlevsel çözüm sunanları tercih ediyorsunuz değil mi? Peki sizin de cüzdan ile kartlık arasında hiç kaldığınız oldu mu? Eğer siz de kartlık ve cüzdan arasında kalmışsanız bu yazımız sizlere yardımcı olacaktır.

Cüzdan seçimi konusu kadınlarda da erkekler de de büyük kaygı yaratmakta. Çünkü her ne kadar çeşit olarak fazla bulundurmak istesek de aldığımız her yeni ürünün muhteşem çözümler sunmasını, ihtiyaçlarımızı kam kapasite karşılamasını doğal olarak bekleriz. Özellikle çoğu erkek kullanıcıların yeni aldığı cüzdanın eskimeden yeni bir cüzdan almadığını tahminleyebilirsiniz. “Sahi öyle!” dediğinizi duyar gibiyiz. Tabi ki çok genel ifadeyle bu çıkarımları yapıyoruz. Mutlaka cüzdan koleksiyonu olan erkek kullanıcılarımız, renk renk cüzdan bulundurmayı seven erkek kullanıcılarımız da vardır. Ancak büyük bir portföyün cüzdan parçalanana kadar yeni erkek cüzdan ihtiyacı duymadığı bilinen bir gerçektir. Hal böyle olunca alınan ürünün uzun süre boyunca ihtiyacı karşılaması cüzdan seçimi sırasında daima birincil faktör olmuştur. Gelin önce cüzdanların ve karlıkların neden kullanıldığına bakalım;

Cüzdan Neden Kullanılır?

Cüzdanlar; para, kimlik, kredi kartları gibi oldukça özel ve kıymetli parçaları taşımamızı sağlayan genellikle deriden yapılan küçük katlanabilir çantalardır. Koşuşturmalı hayatlarımızda evde unutsak mutlaka dönüp almamız gereken, her birimizin en az bir tane sahip olduğu en kullanışlı aksesuarlardan biridir. Bizler için hayati önem taşıyan, para kimlik, kartlar gibi değerlerin en sağlıklı şekilde saklanıp korunmasını kim istemez ki? İşte bu durumdan doğan ihtiyaca çözüm olarak cüzdanlar yıllardan beri kullanılagelmiştir.  

Kartlık Neden Kullanılır?

Her yeni bir gün hayatımıza yeni başka bir kart aldığımızın farkında mısınız? Sürekli alışveriş yaptığınız yerler, dışarıdan yemek söyleyenler için sürekli paket içerisinde gönderilen kartlar, kimlik, ehliyet, abonelik kartları veya sevdiklerinizin fotoğraflarını yanınızda taşıyanlardansanız bu kart ve belgelerin özenle saklanabilmesi için özel kredi kartlığı yuvasına sahip olan kartlığa ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyacın en optimal şekilde yönetilmesi için kart sayısını azaltmak yerine bol kart yuvasına sahip kredi kartlığı kullanabilirsiniz. Erkek cüzdan içerisinde bambaşka bir öneme sahip olan kartlıklar erkek deri cüzdanı konusunda uzman olan Garbalia’nın hünerli ellerinde şekilleniyor. Birbirinden farklı renk ve tasarımıyla öne çıkan kartlıklar gönlünüzce tercih edebileceğiniz en minimalist tasarım aksesuarlar olarak sizlere sunulmaktadır.

Cüzdan Mı Kartlık Mı?

Sizler için cüzdan kullanımının mı yoksa kartlık kullanımının mı daha avantajlı olacağını şu etkenlere bakarak kıyaslayabilirsiniz;

  • İhtiyacınız Nedir?
  • Boyut Tercihiniz Nasıl?
  • Çok Karta Sahip Misiniz?
  • Tarzınıza Hangisi Uyumlu?

Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar sizin için cüzdanın mı yoksa kartlığın mı daha uygun olacağını gösterecektir.

Günümüz koşulları gereği nakit para kullanımının azaldığı bilinen bir gerçektir. Nakit para kullanımı yerini kartlara bırakmış gibi görünüyor. Bireylerin kartlardan harcama yaparken daha güvenli hissettiği de ortada. Kredi kartı kullanımın özellikle para harcamıyormuş hissiyatı vermesiyle çoğu kişinin birden fazla kredi kartına sahip olduğu, borçların ve ihtiyaçların kredi kartlarıyla giderilmesinin önünü açmıştır. Dolayısıyla sahip olduğumuz kimlik kartları, sürücü belgeleri sayısı birden fazla olan banka ve kredi kartları, ulaşım için kullanılan toplu taşıma akbilleri, öğrenci ve eğitmen kartları, üyelik kartları gibi birçok kart hayatımızın merkezine yerleşmiş konumdadır. Bu kartların güvenliğinin sağlanabilmesi için kart yuvası olan cüzdanlar veya kartlıklar tercih edilmektedir.

Garbalia el yapımı hakiki deri cüzdanlarının hepsinde kart bölmesi mevcuttur. Ancak çok fazla kartınız olduğunda, kartlarınızın organize şekilde yerleşebilmesi konusunda kartlık ihtiyacı duyduğunuzu biliyoruz. Cüzdanların nakit ve bozuk para konulabilmesi için ayrı yuvalarının olması kullanıcıların en fazla cüzdan tercih etme sebepleri arasındadır. Cüzdanlar için kısıtlı kartlık alanının olması ihtiyaç olduğunda kişinin doğru kartı bulmasını zorlaştırmaktadır. Ancak geniş bölmeleri bulunduğundan kartların yuvalarına takılıp çıkarılması konusunda herhangi sorunla karşılaşmayacağınızı garanti ederiz.

Garbalia el yapımı hakiki deri kartlıklarda ise tamamen kartların muntazam şekilde yerleştirilebilmesi için tasarlanmış kredi kartlığı bölmelerinin olduğu aksesuarlardır. Çoğu kartlığımız nakit para koyabileceğiniz bir bölmeye de sahiptir. Daha minimal tasarıma sahip olduğu için erkek kullanıcılar, kadınlara nispeten daha fazla tercih etmektedir. Mekanizmalı olan kartlık cüzdanlarda ise cüzdanın alt kısmına yerleştirilmiş pedal mevcuttur. Bu pedala dokunduğunuzda kartlarınız otomatik olarak öne çıkacak ve ihtiyacınız olan karta hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabileceksiniz. Kartlık cüzdanlarda nakit para koymanız için kısıtlı alan bulunur. Çok fazla nakit para kullanan biriyseniz sizi bu konuda kartlıklar zorlayabilir.

 

Genel olarak cüzdan ve kartlığı kıyasladığımızda kart sayınızın çokluğuna ve boyut olarak nasıl bir cüzdan istediğinize karar vermelisiniz. Kartlık cüzdanlar daha ince ve küçüktür. Cebe kolaylıkla sığar. Ancak nakit para koymanız için oluşturulan alan, normal cüzdandaki alana kıyasla oldukça küçüktür. Eğer sıklıkla kart değil de nakit para kullanıyorsanız tercihinizi cüzdandan yana kullanmalısınız. Cüzdan boyutlarımız da tasarımlarımıza göre farklılık göstermektedir. Klasikten şaşmam diyenlerdenseniz cüzdan kullanmanız tarzınıza şıklık katacaktır.

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilmek için tasarladığımız deri cüzdan ve kartlık modellerimizi inceleyebilir sizin için aşkla ürettiğimiz cüzdanlara ücretsiz şekilde isim ekleyip kişiselleştirme imkanıyla el yapımı hakiki deri bir Garbalia cüzdanına sahip olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
👋 Merhaba,
Cüzdan Mı Kartlık Mı Kullanmayı Tercih Etmelisiniz? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?